Hasičům z Malína už slouží nový přívěsný vozík, pomůže sportu i při haváriích

Hasičům z Malína už slouží nový přívěsný vozík, pomůže sportu i při haváriích

TISKOVÁ ZPRÁVA

Kutná Hora, 7. října 2021 – Dobrovolní hasiči z Malína už využívají nový přívěsný vozík. Zařízení nově umožní snadnější přepravu vybavení na soutěže a soustředění juniorů, zároveň ho hasiči využijí i v případě živelních pohrom.

Přívěsný vozík předali a uvedli do provozu 30. září na prostranství před kutnohorským sídlem společnosti Foxconn, která  se na zakoupení podílela částkou 70 tisíc korun. „Vážíme si práce všech zachranných složek, profesionálních i dobrovolných hasičů. Jsem rád, že jsme pro tento prospěšný projekt našli potřebné finance,“ zhodnotil příspěvek Pavel Kožený, manažer PR a komunikace společnosti Foxconn.

Zdroj: Foxconn CZ s.r.o.  

Na přívěsný vozík malínští hasiči žádali v rámci projektu X-DAY, grantové výzvy od Foxconnu. „Zpětně jsem rád, že jsme do toho šli. Získali jsme nejen peníze, ale i při nedávném tornádu na Moravě důvěru místních, kterým jsme pomáhali s převozem darovaného materiálu, který byl tehdy v Hodoníně opravdu potřebný,“ dodal Milan Navrátil z jednotky hasičů a si pochválil pokračující spolupráci.

Přihlašování do nové výzvy skončí 15. října

Až do 15. října se o granty mohou přihlásit noví žadatelé. V novém ročníku společnost Foxconn rozdělí 460 tisíc korun. Nová kategorie otevře prostor pro mladé žáky a studenty základních, středních a vysokých škol, kterým finanční prostředky brání v uskutečnění potřeb a snů. Další podrobnosti najdete na www.foxconn.cz/xday.

Zdroj: Jakub Skyva, Communication & PR specialist, Foxconn CZ s.r.o.