FOTO/VIDEO: 7. ročník Železnohorského traktoru překonal 100 zúčastněných traktorů

FOTO/VIDEO: 7. ročník Železnohorského traktoru překonal 100 zúčastněných traktorů

Žďárec u Seče – V sobotu 21. srpna to ve Žďárci u Seče žilo. Konala se tam velmi oblíbená akce 7. ročníku Železnohorského traktoru 2021 pořádaná místním hasičským sborem ve spolupráci s městem Seč a pod záštitou radního Pardubického kraje Miroslava Krčila.

Pořadatelé SDH Žďárec u Seče předvedli naprosto vynikající práci a připravili tak všem návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Místa na vyhrazeném parkovišti byla rychle vyčerpána. Auta parkovala v areálu za kulturním domem, z kraje obce u zemědělského objektu a v Seči u hřbitova. Na akci dorazilo rekordní množství aut, lidí i traktorů a tento ročník se zapsal mezi nejúspěšnější.

Chvílemi to vypadalo tak, že ve Žďárci u Seče je výrobní závod aut. Organizátoři napočítali přes 900 aut, což je rekordní číslo. U rekordů ještě zůstaneme. Rekordní bylo také číslo přihlášených traktorů, kterých bylo 101. Tím byl překonán dosavadní rekord 89 traktorů.

Odkud traktory přijely? „Kladruby nad Labem, Semtěš, Turkovice, Ronov nad Doubravou, Nový Bydžov, Seč, Kouty u Poděbrad, Honbice, Herálec, Modlíkov, Velké Výkleky, Bratroňov, Chroustov, Sázava, Libice, Suchá Libice, Vilémov, Krucemburk, Liboměřice, Křižanovice, Kovářov, Holubice, Janovice, Libčany, Svinčany, Lhota, Miřetice, Brambory, Choltice, Heřmanův Městec, Vítka, Počátky, Třemošnice, Pařížov, Hradiště, Dřenice, Rtenín, Čáslav, Bratčice, Kraskov, Orlicko, Polom, Načešice, Borohrádek, Vlašim, Krásné, Licoměřice a ze Žďárce u Seče a ještě mnohem víc.“ dodává moderátor akce a DJ Tomáš Kadlec, který provázel návštěvníky celým odpolednem.

Program byl velmi bohatý. Registrace traktorů probíhala od 12 hodin. O hodinu později pak začala oficiální část programu. Na úvod k návštěvníkům promluvil starosta SDH Žďárec u Seče Jiří Kučera, místostarosta města Seč Jiří Michálek a radní Pardubického kraje Miroslav Krčil. Všichni netrpělivě vyčkávali na spanilou jízdu traktorů. Ta se jela ze Žďárce u Seče na náměstí do Seče a zpět. K vidění byly tak po domácku vyrobené traktory nazývané domoviny, veteráni traktorů a sériově nové vyráběné traktory.

Dalším velmi oblíbenou soutěží byl slalom nebo-li zručnostní jízda, kdy se ukázalo, jakých výkonů jsou traktory schopny a jak zruční jsou jejich řidiči. Po slalomu následoval sprint. Traktory byly řazeny dle výkonu a typu stroje. Nechyběla ani soutěž pro diváky koulení balíků slámy.

Ochuzen nebyl ani doprovodný program. Pro děti byly připraveny soutěže a maxi skákací hrad, probíhala výstava historických, zahradních, moderních traktorů a domovin. Akci bylo možné podpořit dobrovolným vstupným nebo zakoupením trička s potiskem Železnohorský traktor 2021 v modré barvě. Nechybělo ani občerstvení a stánkový prodej.

V 17. hodin proběhlo vyhodnocení soutěží a výherci byli obdarováni hodnotnými dary. Následně proběhlo focení organizátorů.

Už nyní se všichni těší na pokračování této legendární akce Železnohorský traktor 2022, který se bude konat v sobotu 20. srpna 2022.

„Rád bych touto cestou poděkoval všem organizátorům z řad SDH Žďárec u Seče za organizaci Železnohorského traktoru 2021. Akce byla velmi dobře připravená a organizovaná. Je mi velkou ctí, že Události Online mohou několikátým rokem podporovat tuto akci, která se už stala srdeční záležitostí a tradicí. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci.“

Zdeněk Sasín ml., zakladatel projektu Události Online.

FOTO: SDH Žďárec u Seče, Jakub Mrázek + MrázekMedia, Peter Rapan, Milan Jedlička, Zdeněk Sasín ml.