Maturantky a maturant čáslavské „obchodky“ a „lycea“ cestovali časem

Maturantky a maturant čáslavské „obchodky“ a „lycea“ cestovali časem

Čáslav – Maturitní ples čáslavské Obchodní akademie a Ekonomického lycea se konal v hotelu Grand. Studentky a jeden student předvedli vystoupení nazvané „stroj času“. Ve scénkách se tak přenesli nejen do hluboké minulosti, ale také do daleké budoucnosti. Podle ohlasů se jednalo o nejlepší vystoupení, jaké v letošním roce čáslavský Grand zažil!

Maturitní ples si užili nejen maturantky a maturant, ale také rodiče a pedagogický sbor. Ten reprezentovali třídní učitelka Mgr. Bc. Pavla Havelková, zastupující třídní učitelka Ing. Dagmar Pelikánová a ředitelka školy Mgr. Věra Szabová.

„Maturiťák“ tříd 4OA a 4EL byl zahájen vystoupením „stroj času“, pokračoval předtančením tanečního páru vyslaným „Taneční školou Novákovi Kutná Hora“ a pokračoval tancem „Základní umělecké školy Čáslav“. Poté došlo na nástup maturantek a maturanta a jejich slavnostní chůzi po červeném koberci s následným šerpováním.

Střední průmyslová škola, Vyšší odborná škola a Obchodní akademie navazují na Živnostenskou školu, která byla v Čáslavi postavena v roce 1937. Již v prvních letech po založení si škola vydobyla dobré jméno. Dnes tradice úspěšně pokračuje. Střední průmyslová škola zajišťuje výuku čtyřletých oborů strojírenství, technické lyceum, ekonomické lyceum, provozní technika a obchodní akademie. Vyšší odborná škola nabízí denní a kombinované studium, zaměřené na propojení technických a ekonomických disciplin, využití výpočetní techniky, zdokonalení znalostí cizích jazyků a rozvíjení manažerských schopností.

Maturitní ples se vydařil, studentkám a studentovi přejeme úspěšné zakončení studia maturitní zkouškou a vydařený start do soukromého i profesního života.

Vladimír Havlíček