FOTO/VIDEO: Děti v Třemošnici si užily bezpečný start prázdnin

FOTO/VIDEO: Děti v Třemošnici si užily bezpečný start prázdnin

Třemošnice – V pátek 28. června se v areálu koupaliště Třemošnice konala akce Bezpečně na prázdniny, kterou organizovala Kulturní komise města Třemošnice ve spolupráci se spolkem Strobilus. Cílem této akce bylo naučit děti základním pravidlům bezpečnosti během prázdnin a zároveň jim poskytnout zábavné aktivity.

Rodiny s dětmi mohli navštívit různá stanoviště s bezpečnostní tématikou. Hasiči představili svou práci a vybavení, což děti velmi zaujalo. Dále měly děti možnost vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti na šlapacích motokárách, lezení po lanech, výuku zdravovědy a soutěže ve střelbě do terče. V pískovišti se soutěžilo v hledání hub. Děti také malovaly na kamínky, učily se vázání uzlů a zapojily se do dalších manuálních úkolů. Na hřišti si pak mohly volně hrát podle svého uvážení.

Občerstvení bylo k dispozici v prostoru slunečních lázní, kde se děti i rodiče mohli osvěžit v mlhovišti. Počasí během odpoledne bylo příjemné s lehkou přeháňkou, která však náladu nezkazila. Soutěže o hodnotné ceny, jako byly koloběžky, pennyboardy, chrániče, helmy, kopací a volejbalové míče, petang a další hry pro děti, byly dalším zajímavým bodem programu.

Akce byla nejen poučná, ale i velmi zábavná, a všechny děti odcházely domů spokojené a plné nových zážitků.

Na závěr bychom rádi upřímně poděkovali všem sponzorům, kteří velkoryse přispěli hodnotnými cenami: Město Třemošnice, Cemex Prachovice, Recykling, Natur House, Electropoli, Tvarové pálení, DAKO-CZ, TPV Group, Kovolis Hedvikov a Tlapnet. Bez jejich podpory by nebylo možné připravit tak bohatou a úspěšnou akci. Děkujeme vám všem!

Foto: Jiří Dolníček