Marek Hilšer v Čáslavi besedoval a zatančil si tango

Marek Hilšer v Čáslavi besedoval a zatančil si tango

Čáslav – Senátor Marek Hilšer se setkal již podruhé v krátké době s občany Čáslavi, tentokrát na Nové scéně Dusíkova divadla. Čáslavští mu přichystali příjemné překvapení. Zazněla hudba a dvě krásné Čáslavanky ho vyzvaly k tanci. Nezklamal, vždyť tanec je jeho koníčkem!

Marek Hilšer s moderátorkou Kamilou Ženatou

Akce proběhla v rámci cyklu setkávání s významnými osobnostmi vědy, kultury a veřejného života. A Marek Hilšer mezi ně rozhodně patří. „Setkávání s občany považuji za jednu z priorit své senátorské práce. Proto jsem velmi rád přijal milé pozvání do Čáslavi a využil tak možnost diskutovat kromě mé práce v Senátu také o občanské angažovanosti či výzkumu zaměřujícím se na boj s rakovinou,“ konstatoval Marek Hilšer.

MUDr. Bc. Marek Hilšer, Ph.D. je lékař, vysokoškolský pedagog, vědec a občanský aktivista. Narodil se roku 1976 v Chomutově. V roce 1989 emigroval s rodiči do Španělska, kde prožil rok a půl. Po návratu do České republiky vystudoval mezinárodní vztahy a medicínu. Jeho odbornou specializací je onkologie, je součástí týmu, který rozvíjí nové způsoby léčby nádorů mozku. Také vyučuje na lékařské fakultě. Jako lékař působil na několika humanitárních misích v Africe. Baví ho tanec, zpěv a začal včelařit.

V roce 2018 kandidoval v prezidentských volbách. Svůj program stavěl na pojetí politiky jako služby lidem. Heslo jeho prezidentské kampaně znělo „Budoucnost je na nás“. Jako nejmladší z devíti uchazečů o místo na Hradě se umístil na pátém místě. Od října roku 2018 je senátorem.

Marek Hilšer se již mnohokrát projevil jako muž s jasnými postoji, které neváhal vyjadřovat rozhodným a osobitým způsobem. „V kurzu jsou laciná populistická řešení, společnost je rozdělena. Existuje obrovský příkop mezi politiky a občany a ten bych chtěl pomoci překlenout“, představil Marek Hilšer své vize. V Čáslavi se mu to s pomocí brilantního moderování Kamily Ženaté rozhodně povedlo!

Vladimír Havlíček