Na Českobrodsku hasiči zasahovali u vážné nehody osobního auta a motocyklu

Na Českobrodsku hasiči zasahovali u vážné nehody osobního auta a motocyklu

TISKOVÁ ZPRÁVA HZS STŘEDOČESKÉHO KRAJE

V pátek 12. července dvacet minut před 16. hodinou byli středočeští hasiči od zdravotnické záchranné služby vyžádáni k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu na silnici první třídy číslo 12 v katastru obce Přistoupim na Kolínsku. Zdravotnická záchranná služba na místo povolala i vrtulník letecké záchranné služby. 

Na místo vyjelo družstvo hasičů ze stanice Český Brod a velitel čety ze stanice Říčany. Velitel zásahu po příjezdu informoval, že oba poškozené dopravní prostředky skončily mimo vozovku a na místě se nacházejí tři zraněné osoby. Část cestujících z osobního automobilu utekla do pole.

Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech, poskytovali předlékařskou pomoc a spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou. Policie k nehodě přivolala také vrtulník s termovizní kamerou a policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání osob a pak řídila pátrání po osobách.

Po dobu zásahu a následného vyšetřování Policií ČR musela být silnice číslo 12 uzavřena. Objízdná trasa vedla přes obec Přistoupim.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

FOTO: HZS Středočeského kraje