Zemřel Vladimír Puchalský, pro Čáslavany vykonal mnoho.

Zemřel Vladimír Puchalský, pro Čáslavany vykonal mnoho.

Čáslav/Přerov – Ve věku čtyřiasedmdesáti let zemřel bývalý primátor Přerova Vladimír Puchalský. Bez nadsázky lze říci, že zachránil čest Čáslavanů.

Vladimír Puchalský „suploval“ vedení města Čáslavi při křtu knihy o generálu Moravcovi. Přijal Moravcovi příbuzné z Čáslavi, Brna a USA. Stejně se zachovalo vedení města Prostějov. Dnes je situace jiná, čáslavská radnice je opět na slavného rodáka Františka Moravce hrdá. A právě proto se bude konat pod záštitou města 15. března v čáslavském Dusíkově divadle kolokvium na téma František Moravec a vojenské zpravodajství.

Pan primátor se aktivně účastnil přijetí příslušníků širší rodiny čáslavského generála Františka Moravce na radnici začátkem srpna 2017 při jejich návštěvě Přerova. Napomohl i propagaci knihy o zmíněném generálovi, autorovi plánu atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Byl aktivní při přípravě jejího křtu v Přerově koncem dubna 2018. Přitom se opět setkal s Čáslavany a generálovou vnučkou Anitou Gard Moravec z USA.

Primátor Vladimír Puchalský křest knihy o čáslavském generálovi ukončil svým oblíbeným citátem z knihy amerického historika Timothyo Snydera: „Člověče, narazíš-li na zlo, vystup z řady, zlo definuj a bojuj!“ A přesně v duchu tohoto citátu prožil svůj život.

Vladimír Havlíček