UFO v Čáslavi? Jen na přednášce záhadologa Arnošta Vašíčka

UFO v Čáslavi? Jen na přednášce záhadologa Arnošta Vašíčka

Čáslav – Přednášku záhadologa, spisovatele a scénáristy Arnošta Vašíčka zorganizovalo Muzeum a knihovna Čáslav v přednáškové místnosti městské knihovny. Přednášející představil nejtemnější záhady z nové knihy a připravovaného televizního cyklu České tajemno.

„Musím se vám k něčemu přiznat. Slovo záhadolog je mi protivné a nikdy jsem záhadologem být nechtěl. Všechno vzniklo v dětství, kdy jsem četl napínavé knihy z dalekých krajin. Když jsem se v dospělosti na ta místa dostal, začaly mě zajímat věci s dotykem tajemna. O ty jsem se začal zajímat a najednou jsem zjistil, že jsem vlastně záhadologem, aniž bych si to uvědomoval,“ uvedl přednášku před zaplněnou přednáškovou místností Arnošt Vašíček. A je dobře, že se tím záhadologem stal. Za více než třicet let svého bádání napsal přes třicet knih, natočil kolem devadesáti dokumentárních filmů a několik hraných televizních seriálů.

PhDr. Arnošt Vašíček se narodil 27. srpna 1953. Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze ve filmovém a televizním oboru. Mezi nejznámější Vašíčkovy knihy patří Neuvěřitelné skutečnosti, Maska smrti, Utajený svět, Tajemná minulost či Stopy neznáma. Napsal scénáře k úspěšným seriálům Setkání s tajemnem, Planeta záhad, k trilogii Ďáblova lest  nebo ke zfilmované knize Strážce duší. Mezi jeho nejzajímavější dokumentární snímky patří Na lovu příšer nebo Mimozemšťané.

Čáslavské publikum vyslechlo přednášku doktora Vašíčka o UFO, tajemných duších, o hradu Zvíkov a řadě dalších záhad se zatajeným dechem. „S Vašíčkem se to tak krásně bojí,“ povzdechla si spokojeně jedna z posluchaček.

Snad největší záhadou, které je Vašíček s týmem na stopě, je hrob hunského náčelníka Atilly. „Jestli se nám podaří dokázat existenci Atillova hrobu na našem území, poteče při mojí další návštěvě Čáslavi šampaňské proudem,“ ukončil přednášku Arnošt Vašíček.

Vladimír Havlíček