V Třemošnici začala rekonstrukce hasičské zbrojnice

V Třemošnici začala rekonstrukce hasičské zbrojnice

Třemošnice – Rekonstrukce hasičské zbrojnice v Třemošnici má po několika letech jednání a čekání zelenou. Budova bývalé kotelny nesplňovala požadavky hasičů. Hasiči se např. převlékali v garáži za cisternou, chybělo sociální zařízení včetně sprch a technické zázemí, WC bylo v jiné části objektu společné i pro další organizaci. Nadcházející rekonstrukce vyřeší všechny požadavky.

Ve čtvrtek 5. září předal starosta města Miroslav Bubeník s místostarostou Josefem Dvořákem a zástupci hasičů Martin Tamchyna, Radim Vašíček a Michal Komárek firmě Stating s.r.o. Hradec Králové zbrojnici k rekonstrukci.

První fází předání objektu probíhala prohlídka vnitřních prostor. Tam bylo důležité zajistit nepřetržitý provoz hasičů včetně sirény a svolávacího zařízení. Cisterna musí být stále v pohotovosti, a proto musí být stále na základně. Jednotka hasičů má vedle budovy umístěnou stavební buňku, která bude po 50 týdnů jejich novým dočasným domovem a tak akceschopnost jednotky zůstane zachována.

Jednání se poté přesunulo na městský úřad do zasedací místnosti, kde proběhlo podrobné seznámení s časovým harmonogramem prací, předání a podepsání důležitých dokumentů.

Rekonstrukce začne bouráním, stavebními úpravami a řešení rozvodů elektřiny. O průběhu rekonstrukce Vás budeme informovat.

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník