Středočeští hasiči převzali od automobilky TPCA novou cisternu

Středočeští hasiči převzali od automobilky TPCA novou cisternu

V pondělí 19. srpna dopoledne předalo vedení automobilky TPCA středočeským hasičům pro stanici v Ovčárech na Kolínsku nové zásahové vozidlo – cisternovou automobilovou stříkačku. 

Symbolický klíč věnovali do rukou ředitele HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslava Svatoše a ředitele územního odboru Kolín plk. Mgr. Bc. Dalibora Zemana prezident společnosti TPCA Koreatsu Aoki a výkonný vicepredent Alejandro Gonzales. Slavnosti se také zúčastnili představitelé společností SCANIA a KOBIT a další pozvaní hosté.

Nová CAS 20/4000/240 S2T na podvozku Scania P 440 4×4 s automatickou převodovkou Opticruise a čerpacím zařízením Rosenbauer nahradí až dosud používanou techniku CAS 24 MB Atego. Společnost TPCA tak dostála svému slibu, kdy na základě smluvního vztahu s HZS Středočeského kraje pořídí pro stanici HZS Ovčáry každých deset let nové zásahové vozidlo.

Scania P 440 4×4 se od starší cisterny liší na první pohled barvou, zejména z důvodu lepší viditelnosti září nový vůz reflexně červenou barvou RAL 3024. Mezi další moderní prvky patří datová sběrnice k řízení provozu účelové nástavby CAN-bus, kdy vozidlo může být při zásahu plně automatizováno. Většinu úkonů, které musel doposud obstarávat strojník, může vykonávat automatika, což hasičům ulehčí práci při samotném zásahu.

Výbava vozidla pro zásahovou činnost je uzpůsobena podle nastavené koncepce HZS Středočeského kraje pro uspořádání technických prostředků na účelové nástavbě CAS. Kabina je dále vybavena bezpečnostními prvky včetně airbagů pro řidiče i posádku. Podvozek má pneumatické odpružení s automatickou regulací výšky s možností manuální regulace, kdy po dojezdu k zásahu je možné vozidlo snížit pro snadnější vyndávání uložených technických prostředků potřebných pro zásah z nástavby.

Společnost TPCA tak dále navazuje na dlouhodobou spolupráci s HZS Středočeského kraje, čímž přispívá k zajišťování zdraví a bezpečí nejen pro své zaměstnance. V minulých letech se například podílela na pořízení lodního kontejneru, vytvoření interaktivní učebny nebo uspořádala vánoční sbírku na plyšové hračky, které jsou rozdávány při mimořádných událostech dětem pro zmírnění stresové situace.

Zdroj: TPCA

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje