„Čáslavská neckyáda“ se bude konat v sobotu 14. července!

„Čáslavská neckyáda“ se bude konat v sobotu 14. července!

Čáslav – Neckyáda se bude konat v sobotu 14. července 2018 od 13 hodin na Podměstském rybníku. Připomeňme si fotografie a průběh loňské neckyády, z které se již stala tradice.

Tradiční „Čáslavská neckyáda“ se konala v sobotu 22. července 2017 na Podměstském rybníku. Letos s podtitulem „Postav, co dovedeš a vyhraj sud piva“. Hlavní organizátor, magistr Jiří Žaloudek, klání uvedl slovy: „Vítám vás všechny na historicky páté Čáslavské neckyádě, ale především šest odvážných týmů, které se přihlásily a vlastnoručně si postavily ta nejbizarnější plavidla.“

Akci uspořádalo Město Čáslav a First english school. Na největší čáslavský rybník opět vyplula ta nejfantastičtější plavidla, jaká si lze vůbec představit. Hlavním bodem programu bylo přeplavat na vyrobeném plavidle rybník, ukořistit hrneček a vrátit se zpět do cíle. Vyhrává sice nejrychlejší plavidlo, ale už samotné doplutí do cíle je úspěchem.

Dále se soutěžilo o nejatraktivnější plavidlo a byla také vyhlášena soutěž o nejhezčí obrázek namalovaný křídou na asfaltovou silnici. Nebylo ale vůbec důležité, kdo vyhrál, nejdůležitější bylo pobavit sebe a ostatní. A to se povedlo na sto procent.

Z Čáslavské neckyády se stala tradice a to nejen díky dobré práci pořadatelů, vstřícnosti města, ale především kvůli velkému zájmu Čáslavanů a Čáslavanek. A také díky hudbě skupiny Hrůza band. Akce tak přinesla pobavení, pohodu a příjemně prožité sobotní odpoledne.

Vladimír Havlíček