FOTO/VIDEO: K nehodě na kolínské silnici u Vrbčan letěl vrtulník

FOTO/VIDEO: K nehodě na kolínské silnici u Vrbčan letěl vrtulník

V neděli 23. února přesně v 10 hodin byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů v katastru obce Vrbčany na Kolínsku. 

Podle prvotního ohlášení bylo zřejmé, že bude nutné vyprostit dvě osoby. Operační důstojník proto k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kolín a Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Pečky, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Zároveň byl zdravotnickou záchrannou službou aktivován vrtulník letecké záchranné služby.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

První jednotka hasičů byla na místě za deset minut od ohlášení události. Provedeným průzkumem bylo potvrzeno, že na kolínské silnici číslo 12 došlo na křižovatce u Vrbčan ke střetu dvou osobních vozidel se zraněním tří osob, přičemž dvěma z nich nejprve poskytli pomoc okolo jedoucí řidiči. Třetí zraněnou osobu, která zůstala ve vozidle, vyprostili hasiči bez použití vyprošťovacího hydraulického zařízení. Po nezbytném ošetření byl nejvážněji zraněný pacient transportován vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic, další dvě osoby byly převezeny sanitními vozidly do nemocnice v Kolíně.

Po dobu zásahu vrtulníku byla kolínská silnice zcela uzavřena. Po jeho odletu jednotky uklidily místo kolize a provedly sanaci vozovky od ropných produktů. Zásah byl ukončen krátce po jedenácté hodině.  

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje