Café Robinson zvětšuje své prostory a rozšiřuje služby v Pardubicích

Café Robinson zvětšuje své prostory a rozšiřuje služby v Pardubicích

TISKOVÁ ZPRÁVA

PardubiceCafé Robinson zvětšuje své prostory a rozšiřuje služby. V kavárně vznikl nový salónek, který zákazníkům nabízí klidný oddělený prostor, jež lze využít k různým událostem. V celé kavárně zákazníky, tak jako doposud, obslouží lidé s hendikepem a nabídnou jim netradiční a kvalitní produkty.

Café Robinson je chráněná kavárna, která dává možnost pracovního uplatnění lidem s duševním onemocněním.  Lidé se zdravotním postižením zde pracují na pozici barmanů, kuchařů a úklidu. Dohromady tvoří tým, který vaří, peče, připravuje kávu či točí pivo, a hlavně si přeje, aby jeho zákazníci byli spokojení.

Snaží se proto své služby stále zlepšovat. V roce 2019 na zákazníky čekalo hned několik změn zahrnující nové vybavení a především zvětšení prostoru kavárny. V kavárně proběhly stavební úpravy, v rámci kterých vznikl nový salónek a kapacita se navýšila až o 20 míst na sezení. Tento prostor má hned několik možností využití. Díky tomu, že lze salónek oddělit od dalších prostor kavárny posuvnými dveřmi, nabízí klid pro setkávání ve větší skupině například pro firemní či rodinné sešlosti a oslavy. Zároveň lze místnost využít pro pracovní schůzky a konference, protože je vybavena dataprojektorem a plátnem. Mimo rozšíření prostor kavárny na zákazníky čekal také nový nábytek, a to nejen v salónku, ale také na předzahrádce či u baru.

Ani v rozšiřování nabízených služeb kavárna nelenila. Zákazníci si mohou pochutnat, jak již jsou zvyklí, na kvalitní kávě a zdravých jídlech vytvořených z poctivých, čerstvých a lokálních surovin. Novinkou je, že pro opravdovou kvalitu a čerstvost se kavárna rozhodla zakoupit dvě pečící trouby a péct si své vlastní pečivo. O pečivo, koláče a dorty projevili zájem zákazníci dokonce i mimo kavárnu, a tak byl do kavárny pořízen také termoport, aby mohli pracovníci Café Robinson potraviny hygienicky přepravovat.

Nejlepší věcí na všech těchto změnách však je, že díky programu na pečení a rozšířené kapacitě kavárny mohla vzniknout další pracovní chráněná místa, která dala práci 3 lidem s handicapem.

Veškeré novinky v Café Robinson vznikly díky finančním prostředkům Pardubického kraje, který podpořil jak projekt zaměřený na pečení slaných a sladkých produktů s názvem „Zavedení nového programu v kuchyni chráněné kavárny“, tak projekt „Zvýšení kapacity provozu kavárny“, v jehož rámci se provedly stavební úpravy a nakoupil se nový nábytek.

Bc. Michaela Venclová, PR manažerka, Péče o duševní zdraví, z. s.