Martin Maxa dostal v Čáslavi portrét od malého malíře Matěje

Martin Maxa dostal v Čáslavi portrét od malého malíře Matěje

Čáslav – Martin Maxa zahrál a zazpíval na náměstí Jana Žižky z Trocnova v rámci akce nazvané „ Kulturní léto města Čáslav“. Tato, doslova „smršť“ kulturních a společenských akcí započala začátkem května a bude probíhat až do konce července.

Martin Maxa potěšil nejen příjemným vyprávěním, ale především svými „chytlavými“ skladbami všechny fandy a hlavně fanynky. A co potěšilo jeho? Na to odpověděl jednoznačně: „Čáslav mám rád a rád se do ní budu vracet. Potěšila mě přízeň publika, ale nejvíc mě dojal dárek od malého čáslavského malíře Matěje. Namaloval můj portrét a ten mi daroval!“ A radost byla skutečná, vždyť koníčkem Martina Maxy je právě malování.

Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, se narodil v severočeském Mostě. Je absolventem gymnázia a Fakulty tělesné výchovy a sportu na Karlově Univerzitě. Je také muzikálovým hercem, ale objevil se i v seriálech a ve filmu Zdeňka Trošky. Kromě hudby se věnuje malování. Se svými obrazy se prosadil hlavně ve Spolkové republice Německo.

Největší úspěchy Martin Maxa, přezdívaný „zpívající tělocvikář“, sklízí hraním svých autorských písní. Důkazem je úspěch u čáslavského publika. A také obrázek nazvaný „Matěj Martinovi“.

Vladimír Havlíček