Ivan Mládek s Banjo Bandem zahrál ve Zbraslavicích

Ivan Mládek s Banjo Bandem zahrál ve Zbraslavicích

Zbraslavice – Legendární Ivan Mládek, zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista a také autor deskových her, vystoupil se svým Banjo Bandem na „Filipojakubské“ noci ve Zbraslavicích.

Banjo Band Ivana Mládka jsou hudebníci a komici, jejichž společným jmenovatelem je černý humor a dnes už zlidovělé písničky, které zná snad úplně každý.

Mezi nejvýraznější osobnosti kapely, kromě frontmana Ivana Mládka, patří hudebník a herec Jan Mrázek. Málokdo ví, že je pětinásobný bronzový medailista Československé basketbalové ligy a mistr Československa v basketbalu.

Další, snadno zapamatovatelnou osobností kapely je obrýlená tvář Lenky Hraj, která vystupuje pod dívčím jménem Lenka Plačková. Tuto herečku a komičku se skly na brýlích, tlustými a vypouklými jako dna od jogurtových sklenic, mimo pódium nepoznáte. Na rozdíl od „blbky“, kterou hraje, je to totiž sympatická a krásná dáma.

Libuše „Libuna“ Roubychová je herečka, která v kapele hraje na kytaru a diváky v Mládkových představeních baví svými průpovídkami, při kterých si šlape na jazyk. Je známá pověstnými monology, které vyšly na CD.

Doslova ikonou celé party je Lenka Šindelářová alias Kalamity Jane. Už pohled na ní vyvolává u diváků salvy smíchu. „Ošklivku“ Jane hraje tak dobře, že si jí téměř nikdo nedokáže ztotožnit s herečkou ze seriálu Sanitka, Pojišťovna štěstí a dalších. A už vůbec ne se zesnulým manželem Jiřím „Dědkem“ Šindelářem, zakládajícím členem kultovní hard rockové kapely Katapult. Syn Michal Šindelář je zpěvákem.

Ve Zbraslavicích se sešla dobrá parta, která pobavila neotřelým humorem a zazpívala dnes už zlidovělé písně. Zaplněná louka U Spálenky toho byla důkazem.

Vladimír Havlíček