FOTO: Vánoční stromek v Zehubech se po roce opět rozzářil

FOTO: Vánoční stromek v Zehubech se po roce opět rozzářil

Zehuby – První prosincovou sobotu jsme se sešli před hasičskou zbrojnicí v Zehubech, abychom slavnostně a důstojně rozsvícením stromku přivítali advent a k němu vážící se tradice.

Tuto zavedenou tradiční akci si nenechali ujít spoluobčané z nedalekých Kamenných Mostů, Žlebů a samozřejmě ze Zehub.

Letos byl dominantou betlém s živými postavičkami Marie, Josefa a pastýřů, doplněný kulisami zvířátek.  Hasičská kapela Hasband a sousedská pěvecká výpomoc  se postarala o vánoční koledy a písně. Za jejich linoucím se zvukem andílek s letící kometou rozsvítil nazdobený stromeček, ale také oči všech přítomných, které uvedl do překvapení a úžasu.

Součástí akce byl i vánoční stánek s krásně nazdobenými perníčky, vánočními sušenkami, čokoládovými košíčky, výrobky z vizovického těsta, vánočními muffinami a horkým, všude vonícím „svařákem“.

Každý si bez ostychu mohl nabídnout všeho dle chuti a libosti. A když se tato zpráva donesla až k Mikuláši, také za námi dorazil a z naplněné nůše, do které mohl každý přispět, všechny přítomné obdaroval.

A protože sníh pocukroval krajinu, mráz se postaral o pěknou zimu, odebrali jsme se všichni do tepla hasičské zbrojnice, kde adventní rozjímání a zábava mohla pokračovat.

Děkujeme všem, kteří se podíleli aktivně na této akci a pomohli tak vytvořit krásnou předvánoční atmosféru.

Zároveň velké poděkování patří členům skupiny Hasband se „zpěváčky“, kteří si umí najít chviličku času na vánoční zpívání.

S pásmem „OD ADVENTU PO TŘI KRÁLE“ byli tak potěšit děti v MŠ na Ostrém rohu v Čáslavi a na ZŠ Žleby, kde navodili vánoční atmosféru dětem z I. stupně základní školy a zároveň dětičkám z místní mateřské školy. V závěru vystoupení si ti nejmenší měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži vystoupit před publikem za doprovodu hudebních nástrojů a to s koledou „ Stojí vrba košatá“. Celé vystoupení se setkalo s velkým ohlasem a bylo odměněno hlasitým aplausem.

Na železnou neděli první svíčka „Naděje“ již vzplála, druhá o bronzové neděli na svůj čas ještě čeká- má jméno „ Mír“. Vánoce, Vánoce přicházejí, a proto přejeme všem radostné a požehnané vánoční svátky prozářené láskou a pokojem.

Za SDH Zehuby – Kamenné Mosty
Jana Veselá