Obrovský úspěch z evropského šampionátu – HATTRICK míří do Pardubického kraje

Obrovský úspěch z evropského šampionátu – HATTRICK míří do Pardubického kraje

Racing Team Avia Future jezdí pod záštitou CROSS CLUBU Přelouč. Bohumír Čáp z Přelouče (řidič) a Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice (navigátorka) jako již jediná česká posádka se účastní mistrovství Evropy v TRUKC TRIALU. Jezdí s vozidlem Avia D31, ostatní konkurence s vozy Mercedes Unimog. V roce 2007 získává Racing Team Avia Future poprvé titul mistrů Evropy, poté následovala dlouhá řada druhých, třetích míst a až v roce 2016 se povedlo opět získat titul mistrů Evropy. Sezóna 2017 tomu nebyla výjimkou a titul mistrů Evropy si obhájili.
Píše se rok 2018 a posádka znovu vyráží bojovat s evropskou konkurencí.

Sezóna 2018 pro nás byla obrovskou výzvou a velkou touhou po hattricku. Žádné z posádek kategorie II. se v novodobém bodování takový úspěch nikdy nepodařil.

Na první závod do Chorvatska jsme odjížděli s dokonale připravenou Avií. Čekala nás nová lokalita nedaleko Zábřehu v krásném prostředí s lesy, kopci a hlubokým blátem.  Od prvního závodu bylo jasné, že budeme mít těžkou konkurenci z řad francouzských posádek. Právě ony již řadu let obsazují přední příčky, ale nepodařilo se jim nikdy vyhrát celkový šampionát.
Po sobotním zápolení Racing Team Avia Future vedl o pár bodů před francouzskou konkurencí.
Slunečné nedělní ráno nám přineslo štěstí. Sekce začaly osychat a nám se, jako jediné posádce, podařilo vyjet krásný dlouhý, ale nebezpečný svah. To nám přineslo další z menších náskoků v bodovém hodnocení. Následovala sekce s velmi hlubokou jámou a blátem, kdy převážná většina posádek byla nucena tyto brány vynechat či ukončit jízdu a nechat se vyprostit bagrem. I přesto, že na nás mnoho fanoušků z Chorvatska křičelo, abychom do těchto míst nejezdili, byl náš tým rozhodnut jít do většího rizika a zdolat tyto brány přesně danou cestou. Za obrovského aplausu příznivců naše Avie vyjíždí bez větších problémů a získává ještě vyšší náskok, který si do poslední branky drží. Racing Team Avia Future obhajuje minulou sezónu a vyhrává první zlato.

Druhý závod nás čekal již v tradičním prostředí ve francouzském městě Montalieu – Vercieu. Opět nás čekalo krásné večerní přivítání místním starostou a představením všech posádek. Tentokrát se na nás přichystalo celkem 22 týmů. Už v tu chvíli jsme věděli, že to bude velmi náročný souboj.

Sobotní závody začaly s velkým stresem, kdy Racing Team Avia Future startoval v sekci, ve které se mu již několik let nedařilo. Bylo zde poškozeno několik reduktorů v kolech či spojovacích tyčí řízení. Tentokrát to vyšlo a po sobotním zápolení končíme okolo 11 místa.

V neděli jsme vyjeli s velkým nasazením a pomalu jsme se posouvali vzhůru. Bohužel i přes veškerou snahu a bojovnost se nám nedařilo vyjet dva skalnaté výjezdy a skončili jsme v závodě na 6. místě.

Bohumír Čáp i přesto získává plaketu města Montalieu – Vercieu za dvacetiletou účast na tomto závodě.

Třetí závod nás čekal ve slunné Itálii, konkrétně u historického města Oleggio – Novara. Po zkušenosti z Francie jsme se ponaučili a obuli jsme nové pneumatiky. Volba byla více než dobrá a po sobotním závodě jsme v čele startovního pole. Neděle probíhala celkem bez komplikací až na sekci číslo 9. Bohužel po projetí všech branek jsme byli diskvalifikováni za únik oleje z přední nápravy. Byli jsme nuceni vypustit z ní olej z přední nápravy, abychom dokončili závod a udrželi první místo. Sice nás to stálo spoustu sil při opravě v ČR, ale opět vezeme domů zlato.

Čtvrtý závod nás čekal v německém městě Langenaltheim. Na tomto místě se nám podařilo získat titul v roce 2016. Závody probíhají převážně na břidlicovém povrchu a ostrém kamení.

Sobotní klání probíhalo bez větších potíží až na navigátorku, které se zablokovala záda. Přes všechny brány projíždí s velkým sebezapřením. Je to držák! 😀 Tento den končíme s menším náskokem na prvním místě.

Nedělní závod začíná opět s bolestmi zad a navíc nás čekal těžký terén. Tento den byl náročný i na psychiku, kdy se začala projevovat rivalita mezi námi a týmem Plein Gaz. Bohužel se nedrželi fair play a snažili se nám znemožnit vítězství v tomto závodě. Díky bohu se jim to nepodařilo a další zlato jede do České republiky.

Pátý závod se konal nedaleko Znojma v rakouském městě Limberg – Maissau. Zde nás čekal záludný a náročný kamenolom. Sobotní utkání probíhalo klidně a bez poruch na vozidle. Tedy až na rivalitu francouzského týmu, který převzal přední příčku a vedl o pár bodů.
Nedělní závod začal těžkými výjezdy, kdy se nám dařilo a opět jsme převzali přední příčku umístění. Bohužel v záludnosti tohoto lomu patří i kolísání v celkovém pořadí. V ostrých kamenech jsme prorazili přední pneumatiku, následovala rychlá oprava a návrat do boje. Drtíme soupeře a vezeme další zlato do ČR.

Šestý závod a zároveň poslední nás čekal v daleké Francií pod vrcholem Mont Blanc v překrásném horském středisku Châtel. Na tento závod dorazilo 19 posádek v naší kategorii. Strategie pro tento závod byla jasná, držet za sebou tým Plein Gaz, který nás mohl ohrozit v dosažení hattricku.
Studené a mokré sobotní ráno si na nás připravilo velmi těžký terén v nadmořské výšce přes 1600 m. Namočený podklad byl natolik náročný, že se nám nedařilo projet všechny brány. Tým Plein Gaz má jedinou šanci jak nás přeskočit a šel i do extrémních branek, což se jim nevyplatilo. Naše strategie vyšla a po sobotním klání končíme na 11. místě a tým Plein Gaz na 13. příčce.

Sice studené, ale slunečné nedělní ráno nás přivítalo v méně složitých sekcích a tým Racing Team Avia Future postupuje v pořadí dopředu. Daří se nám projet velmi hluboké bláto, kdy všechny posádky v naší kategorii uvízly nebo tuto branku vynechaly. Získáváme cenné body a stoupáme výš a výš.

Po poslední sekci ovládá Racing Team Avia Future obrovská radost a začínají velké oslavy, jelikož tuší, že se jejich sen vyplnil. V tomto závodě naše posádka končí na 3. místě a v celkovém pořadí šampionátu jsou MISTRY EVROPY 2018.

Celý tým i s rodinami a kamarády se těší na bujaré večerní slavnostní vyhlášení, kde zazní hymna České republiky a do naší malé zemičky si odvezeme ten největší pohár mistrů Evropy 2018.

Celkové umístění pro rok 2018 EUROPA TRUCK TRIAL kategorie II. je:

  1. místo Racing Team Avia Future (CZ) s celkovým počtem 128 mistrovských bodů
  2. místo Team Plein Gaz (F) s celkovým počtem 116 bodů
  3. místo Dauphidrome (F) s celkovým počtem 84 bodů

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomáhali jak finančně, tak opravami na vozidle, i těm, kteří nám vytvářeli to nejlepší zázemí na závodech po celé Evropě.„

Děkujeme! Bohouš a Katka – Racing Team Avia Future