Zásah hasičů ze stanice HZS Čáslav u rybníku Homolka

Zásah hasičů ze stanice HZS Čáslav u rybníku Homolka

Čáslav – Protipožární zásah hasičů ze stanice HZS Čáslav proběhl 3. března u čáslavského rybníku Homolka. K požáru, který se rozšířil při pálení rákosí, byli přivoláni krátce před čtrnáctou hodinou.

Jejich přivolání bylo, jak se říká pro „sichr“. Požár, který se rozšířil při pálení rákosí, totiž rybáři uhasili ještě před zavoláním hasičů. Jejich preventivně připravené hasební prostředky byly použity přímo ukázkově. Je vidět, že dobrá prevence může předejít velkým škodám, což se ukázalo při pálení rákosí v Čáslavi.

Závěrem je nutno pochválit práci a připravenost rybářů. Každoroční sekání a pálení rákosí je skutečně náročná a nebezpečná činnost. A při sebemenším poryvu větru se může situace opakovat. Za preventivní zabezpečení hasebními prostředky a za přivolání hasičů, patří rybářům pochvala. Během odpoledne a noci budou hasiči spáleniště monitorovat. Pochvala patří také čáslavským hasičům, kteří byli u zásahu „co by dup“. Je vidět, že nová stanice HZS Čáslav, která vyrostla doslova na zelené louce, plní dobře svůj účel.

Za zmínku stojí povzdychnutí jednoho z rybářů: „Je neuvěřitelné, kolik odpadu nám lidé během roku vozí do rákosí. To má potom vliv na rozšíření požáru.“ A že je to pravda, se ukázalo u rybníku Homolka v Čáslavi.

Vladimír Havlíček