Třemošnici rozsvítily vánoční stromky

Třemošnici rozsvítily vánoční stromky

Třemošnice – V neděli 26. listopadu v podvečer se začalo náměstí v Třemošnici plnit stánky a zvědavými lidmi a bylo jich opravdu hodně, hlavně dětí. Konalo se každoroční rozsvěcení vánočního stromu. Pro návštěvníky byl připraven také živý koncert a zpívání vánočních koled.

U příležitosti rozsvícení stromu se konal také vánoční jarmark a mezi lidmi a stánky voněla vůně svařeného vína, trdelníků, cukrové vaty a vůně koření.

Prodejci nabízeli k prodeji jmelí, koření, výrobky žáků Základní školy, vánoční věnce a hasiči nabízeli ve svém stánku občerstvení a klobásy. Malé děti si mohly u jednoho stánku ozdobit svůj vlastní perníček.

Komu byla zima, tak mohl navštívit městskou galerii, kde se konala vernisáž vánoční výstavy.

Návštěvníky a především děti navštívil čert, anděl a Mikuláš.

Všichni netrpělivě čekali na 17. hodinu, kdy došlo k rozsvícení stromečku. Mezi lidmi zavládly otázky jako „To už to rozsvítili?“ nebo „Ono už to svítí?“ Strom se rozsvítil bez předešlého upozornění. Tento rok se město může pyšnit rovnou třemi stromečky. Jeden je barevně ozdoben vedle kulturního domu, druhý stojí vedle místního obchodu a třetí je nově ozdoben ve středu náměstí a svítí bíle.

Kolem 19. hodiny se lidé pomalu začali rozcházet zpět do svých domovů a střed města začal utichat.
Text: Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník
Foto: Jan Krčmář, Události Online