Závratecké posvícení

Závratecké posvícení

Závratec – Již třetí rok zažila malá vesnička pod Lichnicí Posvícení, které se koná pro rozloučení se s létem. V sobotu 2. září 2017 v Závratci na hřišti u křížku proběhlo po 15. hodině pod vedením Miroslava Vyšaty zahájení a sledovalo jej na osm desítek účastníků.

Po zahájení proběhl turnaj ve vybíjené. Hry se zúčastnilo 5 týmů všech věkových kategorií. Nejmladšího hráče zahrnoval tým Malí mistři a naopak nejstaršího člena ukrývali pod názvem Hariovci. Další týmy nesly názvy Van Dammovi kamarádi, Van Dammovi svaly a Bikeři.

Vítězi se stal tým Van Dammovi kamarádi. Na druhém místě se umístili Bikeři a třetí místo obsadili Hariovci. Vítězné týmy obdržely hodnotné balíčky a vítězové budou do dalšího Posvícení opatrovat putovní pohár.

Po turnaji mohli hráči znovu nabrat síly u stánku s občerstvením, kde hasiči Třemošnice nabízeli chutné kuřecí steaky, uzené klobásy, hot dogy či hranolky.

Děti si mohli zahrát stolní tenis, projít se na chůdách a krátce po 17. hodině byla pro ty nejmenší připravena jízda na koni.

K dobré zábavě přispívala živá hudba s panem Kratochvílem, panem Švestkou a panem Filipem.

Organizátoři si objednali i pěkné počasí, které vydrželo až do pozdních večerních hodin.

Závratec tedy opravdu žije a letošním rokem to neskončilo.

Text i foto: Tereza Mrázková, Události Online.