DĚTI, VÝHRY, HASIČI A AKCE – TO BYLA ZÁBAVA COUNTRY

DĚTI, VÝHRY, HASIČI A AKCE – TO BYLA ZÁBAVA COUNTRY

Žlebské Chvalovice – Skvělé počasí, zábavné hry, skvělé občerstvení a kulturu dne 29. července 2017 zažila malá vesnice pod Železnými horami. Letošní první country fest pořádal Penzion a restaurace Žlebská Lhotka na hřišti TJ Sokol.

Program začal krátce po 13 hodině odpolední dětským dnem. Pro děti byly připraveny soutěže jako nakrmení klauna, skákání v pytli, chytání ryb a lukostřelba. Každý malý soutěžící dostal za svou snahu odměnu, která ale nebyla jediná. Na konci dětského dne odevzdaly vyplněnou kartičku všech disciplín a zařadily se tak do losování tomboly s dárkovými balíčky. Na vedlejší ploše byl připraven vyhlídkový vrtulník ROBINSON R44 a zájemci tak mohli vidět okolní krajinu z ptačí perspektivy.

V průběhu odpoledne byl program oživen dvěma ukázkami hasičů. V první demonstraci se jednalo o vzplanutí rozpáleného oleje na pánvi. Dobrovolní hasiči z Lipovce předvedli názornou komentovanou ukázku, co se stane, když chcete tento požár uhasit vodou. Následovala ohnivá koule, která je schopna zapálit byt. Po celou dobu této ukázky byla dodržována bezpečnost práce a hasiči se v zásahových oblecích opravdu zapotili.

V druhé části předvedla dobrovolná jednotka z Třemošnice simulované vyproštění osoby z havarovaného auta za pomocí hydraulických kleští. Ukázku doprovázel podrobný komentář velitele Luboše Sobotky. Vzhledem k americkému typu vozidla (Chrysler Voyager) nebylo lehké ho rozstříhat. Po celé odpoledne doprovázel hudební program s moderátorem. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a osvěžující nápoje. Večer na pódiu zahrály skupiny Detto, Fajnbeat, Wyrton a Pouta. Od devíti hodin k tanci a poslechu zahrála skupina Brzdaři.

Celé odpoledne doprovázelo nádherné letní počasí a tak si všichni mohli užít posezení s přáteli přímo u pódia.

Text a foto: Tereza Mrázková, Zdeněk Sasín ml., Události Online