FOTO/VIDEO: Město Třemošnice oslavilo 460 let a 30 let statutu města

FOTO/VIDEO: Město Třemošnice oslavilo 460 let a 30 let statutu města

Třemošnice – V sobotu 1. června se na náměstí v Třemošnici konaly slavnosti na počest 30. výročí získání statutu města a 460 let od první zmínky o obci. Lidé se začali srocovat kolem 13. hodiny, kdy začínal hlavní program.

Oslavy města Třemošnice – dlouhá verze

Oslavy zahájil průvod herolda a bubeníků, kterého se zúčastnili i radní města Třemošnice v dobových kostýmech. Následně probíhaly různé kulturní a historické ukázky. K vidění bylo představení trubadúrů, šermíři tvrze Lichnické, tanec gotických krčem a šenků, vystoupení královského mistra ostrého meče a tupého pohledu, hudební představení s cistrami, dudami a šalmajemi, ukázka zbraní krásných panen Dívčího kamene a vystoupení šašků.

Pro děti byl připraven skákací hrad a zábavné dílničky s dobovými hrami, které přilákaly mnoho malých návštěvníků. Na náměstí nechyběly stánky s občerstvením, které nabídly tradiční i moderní pokrmy.

Doprovodný program zahrnoval mincovní dílnu, katovskou dílnu s mučícími nástroji, kováře, hrnčíře, pradlenu a dětskou zónu s historickými hračkami a skákacími hrady. Návštěvníci si mohli zakoupit upomínkové předměty a prohlédnout si jarmark.

Večer program pokračoval hudební produkcí kapely JEL-BAND a ohnivou show, která přilákala velké množství diváků. Kapela hrála do pozdních večerních hodin, čímž celé slavnosti úspěšně zakončila.

Celkově se akce vydařila a přilákala mnoho návštěvníků, kteří si užili den plný zábavy, kultury a historie.

Text, foto video: Zdeněk Sasín ml., Jiří Dolníček