FOTO: Jízda záchranářské techniky v Kolíně

FOTO: Jízda záchranářské techniky v Kolíně

Den záchranářů v Kolíně – akci s dlouholetou tradicí, která měla ve městě na Labi vždy v květnu nezastupitelné místo, nebylo možné z důvodu pandemie už druhým rokem realizovat. Vzhledem k lepšící se situaci se však kolínští záchranáři rozhodli uspořádat letos 8. května alespoň JÍZDU ZÁCHRANÁŘSKÉ TECHNIKY, kterou byly tradiční slavnosti vždy odstartovány. 

Přesně v 10 hodin vyjely záchranářské vozy na stanovenou trasu ulicemi Kolína. O akci projevili obyvatelé města nečekaný zájem a jízda byla pro všechny velice emotivní – a to nejen pro stovky přihlížejících na chodnících, ale i pro samotné příslušníky a další členy složek integrovaného záchranného systému ve vozidlech. Obyvatelé je překvapili transparenty s nápisy „DĚKUJEME“ podél silnic.

Smyslem letošní jízdy záchranářů bylo uctít památku obětí nemoci covid-19, vyjádřit podporu všem pozůstalým a zároveň poděkovat obyvatelům města za zodpovědnost a vytrvalost ve společném boji proti pandemii.

Do kolony zařadili hasiči základní techniku, kterou využívají ke standardním událostem, jako například cisternovou automobilovou stříkačku Scania, velitelské vozidlo Ford Ranger, vyprošťovací automobil, který zasahuje hlavně u dopravních nehod nákladních vozidel, velkokapacitní cisternu Tatra a osobní automobil v barvách hasičského záchranného sboru. Kolonu samozřejmě doplnila i technika Policie České republiky a Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Tento rok se měl uskutečnit už 25. ročník Dne záchranářů. Věříme, že alespoň průjezd záchranářské techniky udělal obyvatelům – a hlavně těm nejmenším – radost, a budeme doufat, že příští rok se už zase potkáme na kolínském Dni záchranářů v obvyklé podobě.

por. Ing. Dagmar Zemanová
HZS Středočeského kraje

FOTO: HZS Středočeského kraje