Ve Žďárci u Seče naděloval Ježíšek

Ve Žďárci u Seče naděloval Ježíšek

Žďárec u Seče – Letošní rok je plný omezování, měnění vládního rozhodnutí, a hlavně všude vládnoucí koronavirus. To ale ve Žďárci u Seče neplatí. Tam sbor dobrovolných hasičů nezastaví nic při realizaci jejich plánu na rozšíření rekonstruované hasičské zbrojnice o novou šatnu.

Koncem léta 2020 se místní SDH rozhodl na základě nedostatku přeplněných prostor hasičské zbrojnice vybudovat novou šatnu. Ta se začala budovat 26. srpna v prostoru za hasičárnou. Pro základy šatny bylo nutné odvozit zeminu a odstranit starou omítku. V září pak hasiči s nadšením betonovali budoucí podlahu šatny. Jejich sen se tak pomaličku stával skutečností. Každý umí něco jiného a když spojili společné síly byly práce společně dokončovány a nebylo tak za potřebí firem.

V měsících říjnu až listopadu pak byly vystavěny nové zdi, odstraněna původní omítka a nanesena nová. Připojena pak byla voda a přívod kanalizace. Šikovné ruce členů vyřezaly vlastní trámy a v polovině listopadu pak dostala budoucí šatna novou střechu. Zbojnice a šatna se pak propojili do jedné budovy.

Práce ale ještě zdaleka neskončily. Uvnitř pak byly vybourány příčky, aby bylo možné chodit mezi místnostmi – zasedací místnost, propojené garáže a šatna. Tím se budova stala téměř bezbariérová. Zdi byly obloženy kachličkami a dlažbou včetně elektroinstalace. 11. prosince pak bylo navráceno vybavení zpět a o den později se konala místní uzavřená slavnost otevření.

Hasiči by rádi touto cestou poděkovali městu Seč za kompletní financování stavebních materiálů a také všem členům, kteří se na realizaci snu podíleli. Při budování sbor strávil hodně hodin svého času a během tří měsíců byla stavba kompletně dokončena.

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník
Foto: Jakub Mrázek, SDH Žďárec u Seče