Děti z čáslavské evangelické fary upekly perníčky s nápisem Občanské fórum

Děti z čáslavské evangelické fary upekly perníčky s nápisem Občanské fórum

Čáslav – Nejlepší cukroví k oslavám třicátého výročí „sametové revoluce“ v Čáslavi upekly děti na faře Českobratrské církve evangelické – farního sboru v Čáslavi! Z barevné polevy totiž na perníčkách vyrobily logo Občanského fóra. Čáslavská farářka Drahomíra Dušková Havlíčková nám prozradila podrobnosti.

Děti cukroví upekly návštěvníkům neformálního setkání čáslavských občanů, které se konalo na Nové scéně Dusíkova divadla. Bylo to příjemné zakončení oslav třicátého výročí „sametové revoluce“ v Čáslavi. A nebyly samy. Šikovné cukrářky, které napekly cukroví a další sladkosti pro čáslavské spoluobčany byly ze tří skupin čáslavských ochotníků, ze spolku Třiatřicet, z Klubu rodáků a přátel města Čáslavě, z Apoštolské církve – sboru Čáslav a z Muzejního a vlastivědného spolku Včela Čáslavská.

A přestože všechny sladkosti byly vynikající, o ty s logem OF, tedy Občanského fóra byl zájem největší. A není divu, vždyť toto logo, srdíčko s iniciály VH odkazující na Václava Havla, či usmívající se „smajlík“, jsou symboly „sametové revoluce“! Mnozí návštěvníci setkání si dokonce perníčky odnášeli na památku. Kulaté výročí návratu ke svobodě a překrásné perníčky dětí čáslavského farního sboru k tomu přímo vybízely.

„Děti se při výrobě perníčků bavily a vyzvídaly, co je to Občanské fórum, kdo to byl Václav Havel a co se tenkrát vlastně stalo,“ prozradila nám magistra Drahomíra Dušková Havlíčková. Nezbývá, než poděkovat všem, kteří se tímto způsobem dětem věnují. Vzdělané a informované děti totiž „neskočí na lep“ nejrůznějším populistům či manipulátorům. Vzdělání je zárukou nebo alespoň předpokladem, že se nevrátí doby, o kterých dětem vyprávěla čáslavská farářka.

Vladimír Havlíček