Yannick Tevi s kapelou VANUA2 vystoupil v Kutné Hoře

Yannick Tevi s kapelou VANUA2 vystoupil v Kutné Hoře

Kutná Hora – Yannick Tevi s kapelou VANUA2 zahrál a zazpíval na tradičních Svatováclavských slavnostech na kutnohorském náměstí. Charismatický hlas zpěváka Yannicka Tevi z tichomořského ostrova Vanuatu, který připomíná zpěv legendárního Seala, tak navodil dobrou náladu a pohodu babího léta.

Kapela VANUA2 vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků ze skupin Yannick Tevi band a Blue Effect. Po dvou měsících se k ní přidal kytarista Honza Ponocný. V roce 2019 vystřídal Honzu Ponocného Roman Helcl. Dalšími členy uskupení jsou Vít Beneš, Václav Zima a Wojttech Říha.

Skupina hraje na pomezí melodického rocku, popu a soulu. Staví na kořenech šedesátých a sedmdesátých let a to vše vhodně doplňuje možnostmi, které nabízí současná elektronika. Návaznost na legendární Blue Effect potvrzuje i to, že se i po smrti Radima Hladíka manažersky o kapelu stará jeho manželka, paní Zlata.

Frontman Yannick Tevi pochází z ostrova Vanuatu. V Česku žije od roku 2013. Působil jako hostující zpěvák v legendární skupině Švihadlo, spolupracoval s Lena Yellow, Hitfakers a Alme Systém. Jeho styl se žánrově pohybuje mezi rockovou hudbou a etnicky zabarveným world music.

Výběr kapely VANUA2 pro Svatováclavské slavnosti se kutnohorským opravdu povedl. Rytmika legendárního Blue Effectu v kombinaci se sealovsky zabarveným hlasem Yannicka Tevi, byla příjemným vyvrcholením babího léta v Kutné Hoře.

Vladimír Havlíček