Klára Horáčková vystavuje v čáslavské synagoze fotografie z Izraele

Klára Horáčková vystavuje v čáslavské synagoze fotografie z Izraele

Čáslav – „Kameny času Izraele“ je název souboru fotografií Kláry Horáčkové, vystavené v sobotu 24. srpna v čáslavské synagoze. Fotografie byly pořízeny během jejího pobytu v Izraeli v lednu letošního roku.

Zároveň v synagoze probíhá výstava nazvaná „Dějiny Židů v Čáslavi“. Ta byla zahájena v letošním roce, kdy si připomínáme 120 let od slavnostního otevření synagogy, při kterém nechyběl dokonce ani císař František Josef.

Klára Horáčková je mladá fotografka se zkušeností s renomovanými občanskými iniciativami zaměřenými na práci s cizinci – například Člověk v tísni, META a dalšími. Ve svých fotografiích propojuje edukační rozměr s aktivním občanstvím a zájmem o podporu znevýhodněných a minoritních skupin. Fotografie s dávkou tajemna pořizuje při svých cestách po celém světě. Daří se jí zachytit krásu okamžiku a vykreslit atmosféru místa. Vztah k práci a životu vyjádřila slovy: „Nevěřili byste, kolik zajímavých věcí se denně mihne kolem vás.“

„Přijďte do čáslavské synagogy, která bude otevřena v rámci Dnů evropského dědictví 7. a 8. září,“ vzkazuje organizátor výstavy Marek Lauremann. „Můžete si prohlédnout fotografie Kláry Horáčkové a dále máme pro vás připraveny tři nové panely!“ dodává.

Vladimír Havlíček