Magda Malá si získala srdce čáslavských dětí

Magda Malá si získala srdce čáslavských dětí

Čáslav – „Malá žena s velkým hlasem a ještě větším srdcem.“ Tak to je zpěvačka a muzikálová herečka Magda Malá, která vystoupila na náměstí Jana Žižky z Trocnova v rámci akce nazvané „Kulturní léto města Čáslav“.

Magda Malá se narodila v Chebu, kde také navštěvovala základní devítiletou školu. Osm let chodila do dětského pěveckého sboru. Poté vystudovala Státní konzervatoř, obor pop – jazz, kterou zakončila úspěšným absolventským koncertem. Pak se k nám přihnala muzikálová vlna, která Magdu pohltila.

K Magdě Malé nebyl život vždy přívětivý. A právě proto se rozhodla založit nadaci na podporu maminek a žen v nouzi. Se svým Nadačním fondem Magdy Malé se nijak nechlubí, ale prostřednictvím charitativních koncertů snaží pomáhat svobodným matkám a dětem v tísni.

Hluboký vztah k dětem byl vidět také v Čáslavi, kdy nevydržela na pódiu a zpívala před ním, obklopená maličkými Čáslavany. Pro ně připravila řadu aktivit a také dárků. Na otázku jedné maminky, jestli má děti, odpověděla: „Ano, mám dvě dcery, a kdyby to šlo, neskončila bych jen u dvou!“

Vladimír Havlíček