Renata Janoušková zahájila vernisáž uměleckých děl dětí v Čáslavi

Renata Janoušková zahájila vernisáž uměleckých děl dětí v Čáslavi

Čáslav – „Vítám vás na vernisáži výstavy a děkuji všem, kteří se podíleli na její organizaci. Největší poděkování patří ale dětem!“ Těmito slovy přivítala Renata Janoušková děti, rodiče a další návštěvníky vernisáže výstavy uměleckých děl dětí výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav a potrvá do 28. dubna. O hudební vložku vernisáže se postaraly děti z hudebního oboru stejné školy. Na sopránovou zobcovou flétnu zahrála Michaela Šatrová, na housle Veronika Antošová, klavírního doprovodu se ujaly Linda Janglová a paní učitelka Iva Jeriová.

Výtvarný obor čáslavské Základní umělecké školy úspěšně funguje pod vedením Renaty Janouškové již osmým rokem. Paní Janoušková zúročila zkušenosti z Domu dětí a mládeže a také z čáslavského střediska Diakonie. A především empatický vztah k dětem. A že tento přístup umí děti ocenit, je vidět na jejich tvorbě.

„Mám květované šaty, abych se ztratila mezi barevnými obrazy,“ komentovala Renata Janoušková s úsměvem barvu a vzory na svém oblečení. Ale to se nestalo. Děti ji našly a obdarovaly pugétem květin, kde by také našly tak hodnou a krásnou paní učitelku!

Vladimír Havlíček