„Velká špekáčková“ loupež se odehrála v Kolíně!

„Velká špekáčková“ loupež se odehrála v Kolíně!

Kolín – „Velká vuřtová loupež“ se odehrála v Kolíně! A nebo buřtová? No, zkrátka v jedné nejmenované kolínské prodejně byly odcizeny špekáčky v „závratné“ hodnotě 67,- korun českých!

Vše začalo telefonátem na linku 156. Strážníci přijali telefonické oznámení od zaměstnanců prodejny potravin v ulici Kouřimská o zadržení osoby, která zde odcizila zboží. Na místo se okamžitě dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Jednalo se o ženu z okresu Nymburk, momentálně ubytovanou v jedné místní ubytovně, která svým jednáním naplnila skutkovou podstatu přestupku.

A přestože dáma nebyla v nakupování za „pět prstů“ žádná začátečnice, tentokráte měla opravdu špatný den. Při ukládání špekáčků do své tašky ji viděla zaměstnankyně obchodu. Ta ji zaržela po projití pokladní zóny až do příjezdu hlídky MP Kolín. Přestupek proti majetku byl vyřešen na místě pokutou vyšší hodnoty.

Ať už typicky českou lahůdku nazýváme vuřt, buřt, špekáček, a nebo dokonce wurst, přiznejme si, že se jí jen těžko odolává. Ale málo platné, platit se musí. Nezbývá než doufat, že „mastná“ pokuta zkušenou „čórkařku“ alespoň na chvíli odradí od podobných dobrodružství.

Vladimír Havlíček, ilustrační foto.