Hasiči i policisté budou hrát pro Nadaci policistů a hasičů

Hasiči i policisté budou hrát pro Nadaci policistů a hasičů

Již potřetí hasiči a policisté pořádají benefiční hokejový turnaj, který se uskuteční v úterý 18.prosince 2018 na Zimním stadionu v Chrudimi. Hasiči spolu s policisty rozehrají turnaj a Vy se můžete přijít podívat, jak proti sobě budou hrát profesionálové z řad hasičů a policistů a svým dobrovolným vstupným přispět na Nadaci policistů a hasičů.

Hasiči každý den pomáhají lidem v nouzi a každý den zachraňují životy. Proto i ve svém volnu přemýšlejí, jak pomoci.

V roce 2016 hasiči a policisté pořádali první benefiční hokejový zápas a vybrané vstupné putovalo malé Štěpánce, která má mozkové onemocnění, slabé svalstvo, nadměrnou kloubní volnost, epilepsii, poruchu příjmu potravy i oční a sluchovou vadu. Vybralo se úctyhodných 15 203 Kč.

V loňském roce jsme se s policisty dohodli, že dobrovolné vstupné poputuje osmiletému Adámkovi, který leží v kómatu po operaci mandlí. Po několika dnech začal krvácet a došlo k zástavě srdce. Adámek je v kómatu, má poškozenou značnou část mozku. Dýchá sám, přes tracheostomii, výživa probíhá přes tzv. PEG, hadičkou do bříška. Jeho stav je velmi vážný, ale stabilizovaný. Na jeho léčbu hasiči, policisté a všichni fanoušci přispěli částkou 34 030 Kč.

Letos dobrovolné vstupné poputuje na Nadaci policistů a hasičů, která je zřízena s cílem pomoci zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Přijďte i Vy podpořit dobrou věc.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje