Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou je dobrý tip na výlet!

Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou je dobrý tip na výlet!

Zruč nad Sázavou – Rozhledna Babka ve Zruči nad Sázavou, tak to je rozhodně dobrý tip na výlet! Rozhledna a modře značená pěší stezka byly slavnostně otevřeny v červenci předloňského roku.

U Babky je altán a samozřejmě ze dřeva vyřezaná babka. Šestiúhelníková stavba stojí ve výšce 451 metrů nad mořem. Vlastní vyhlídková plošina je ve výšce 24 metrů, celková výška je 28,2 metrů.

Na vrchol rozhledny musíme překonat 130 roštových schodů. Odměnou je nádherný rozhled do krajiny, na město a také na vodní nádrž Švihov, které ale místní říkají Želivka. Na jihovýchodě je vidět vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem je vrch Fiolník u Vlastějovic a západně vrch Jordán a Chabeřice.

Rozhlednu vyprojektoval Ing. Antonín Olšina. Název rozhledny navrhl žák ZŠ Matěj Šimek ze Zruče nad Sázavou. Rozhledna je volně přístupná zdarma po celý rok. Až budete plánovat výlet, vzpomeňte si na rozhlednu Babka v lokalitě „Mezi cestami“ u Zruče nad Sázavou, rozhodně nebudete litovat!

Vladimír Havlíček