Hasiči se v neděli nezastavili

Hasiči se v neděli nezastavili

Chrudimsko – V sobotu 13. října vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu v okresu Chrudim před silným větrem. Vítr se soboty na neděli skutečně zesiloval. V neděli se průměrná rychlost větru pohybovala kolem 30 – 40 km/h, v nárazech zejména na výše položených místech až 65 km/h.

Silný vítr zaměstnává nejvíce hasiče. Od rána jednotky vyjíždějí zejména k technickým pomocem, a to k odstranění stromů a větví přes komunikace. Kvůli bezpečnosti pro řidiče byla uzavřena silnice II/343 od křižovatky do obce Seč – Ústupky až po obec Proseč. V tomto úseku hrozí nebezpečí pádu stromů. Silnice bude údajně uzavřena až do zítra, kdy cestáři provedou likvidaci. K této události dopoledne vyjížděli i profesionální hasiči ze Seče.


Včera večer dobrovolná jednotka hasičů z Heřmanova Městce vyjížděla k požáru spáleného masa na plotně v Jiráskově ulici v Heřmanově Městci. V 6:07 vyjížděla na technickou pomoc – strom přes komunikaci v obci. O tři hodiny později pak vyjížděla společně s hasiči ze stanice Chrudim k vážné dopravní nehodě na náměstí v Heřmanově Městci, kde auto srazilo na přechodu dva chodce. ( viz zpráva: https://chrudimsky.denik.cz/nehody/na-prechodu-srazilo-auto-dva-chodce-20181014.html )

O dvě hodiny hasiči znovu vyjížděli k odstranění spadlého stromu do obce Holotín. Hasiči z Běstviny zasahovali od 15:10 hodin u technické pomoci – odstranění spadlého stromu na soše v obci Běstvina – Vestec.

FOTO: JSDH Běstvina

K dalšímu výjezdu vyjížděli HZS Seč k technické pomoci – odstranění stromu v obci Bojanov – Hůrka.

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník