„Bloudící duše“ je nová sbírka čáslavské spisovatelky Jaroslavy Hofmanové

„Bloudící duše“ je nová sbírka čáslavské spisovatelky Jaroslavy Hofmanové

Čáslav – „Bloudící duše“ je sedmou knihou a druhou sbírkou tajemných povídek čáslavské spisovatelky Jaroslavy Hofmanové Šimůnkové, viz http://www.kknihy.cz/bloudici-duse/

Romány a povídky Jaroslavy Hofmanové jsou příběhy o běžných lidských přáních a potřebách, o lásce, o tom co si všichni přejeme, ale bojíme si to přiznat. Jsme vychováváni ke skrývání svých přání, potlačování emocí, představ, citů. A nechceme a nebo neumíme o tom mluvit, dusíme to v sobě, trápíme se. A právě v tom spočívá odvaha autorky popsat tato přání, otevřít se, pokusit si je splnit.

Jaroslava Hofmanová se ale ve své tvorbě posunula od příběhů o lásce dále. Píše o zákoutích lidské duše, o záhadách mezi nebem a zemí, o tajemnu. Její profese a především její empatická povaha jí k tomu přímo předurčuje. „Bloudící duše“ je druhou sbírkou tajemných povídek autorky, předcházel jí soubor povídek „Pozvání na tajemnou hostinu.“ Mnohé její tajemné příběhy byly publikovány v různých časopisech. A ač se to zdá neuvěřitelné, příběhy mají více či méně reálný základ.

Čáslavská spisovatelka, blogerka a filantropka Jaroslava Hofmanová má lidově řečeno „spisovatelské střevo“ a také parapsychologické schopnosti. Koktejlem těchto vlastností jsou tajemné povídky, mezi které patří nová sbírka „Bloudící duše“.

Vladimír Havlíček