FOTO/VIDEO: Ve Žďárci u Seče se konal Železnohorský traktor 2018

FOTO/VIDEO: Ve Žďárci u Seče se konal Železnohorský traktor 2018

Žďárec u Seče – V sobotu 18. srpna 2018 se v areálu za kulturním domem ve Žďárci u Seče konal již 5. ročník Železnohorský traktor 2018. Tento ročník trhal rekordy. Přijelo neuvěřitelných 87 traktorů a přes tři tisíce návštěvníků.

Kolem poledne se začala parkovací místa zaplňovat přijíždějícími návštěvníky a prostor areálu traktory a domovin. Před začátkem programu i v jeho průběhu bylo připraveno občerstvení a posezení. Oficiální zahájení programu bylo ve 13. hodin. K divákům promluvil starosta sboru dobrovolných hasičů Jiří Kučera a ten předal slovo starostovi města Seče.

Nejočekávanější bod programu byla spanilá jízda ze Žďárce u Seče na náměstí v Seči a zpět. Od továrně vyráběných traktorů až po „domácí speciály“ vyrazila dlouhá plechová kavalerie po silnici. Ta za asistenci policie a hasičů projela náměstím. Kolonu se občas pokoušeli předjet neukáznění řidiči. Celý konvoj pak přijel zpět za areál kulturního domu a následovaly soutěžní jízdy. Tradicí na této akci byl slalom a sprint. Oči diváků sledovaly s úžasem, čeho jsou domoviny schopny. Některé stroje svou akcelerací a výkonem se dali srovnat se čtyřkolkami. Novým bodem v programu byla soutěž koulení balíků slámy na čas.

Po 17. hodině proběhlo vyhodnocení soutěží a předávání cen jednotlivcům v kategoriích.

Po celou dobu programu se konaly ukázky a možnost svezení moderními traktory značky John Deere a Fend. Vstupné na akci bylo dobrovolné. U vstupu do areálu bylo možné si zakoupit originální modré tričko s logem Železnohorský traktor 2018.

Celou akci pro návštěvníky připravil sbor dobrovolných hasičů ze Žďárce u Seče. Na akci bylo nasazeno padesát pořadatelů. Celá akce byla velmi dobře technicky zabezpečena a organizována. I přes vysoké teploty byla účast vysoká. Už teď se všichni těšíme na pokračování této legendární akci ve Žďárci.

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník