Nehybného yorkshira objevil kolínský občan v rozpáleném autě

Nehybného yorkshira objevil kolínský občan v rozpáleném autě

Kolín„Mrtvý pes leží nehybně v rozpáleném autě na parkovišti u prodejny OBI!“ Zhruba takto popsal volající občan situaci strážníkům MP na lince 156.

Vzhledem k velkému horku se na místo okamžitě dostavila hlídka MP Kolín, aby oznámení prověřila a urychleně zjistila majitele vozidla a psa zachránila. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že přestože je u auta kvůli větrání pootevřené okénko, pes skutečně leží v zadní části vozidla bez hnutí.

Při následném šetření ale strážníci zjistili, že pes se nehýbe a ani nemůže. Jednalo se totiž o plyšového psa, velmi zdařilou napodobeninu yorkshirského teriéra. Strážníci prostřednictvím infocentra prodejny OBI vyvolali majitele vozidla a upozornili ho na nebezpečí vykradení automobilu.

Příhoda z kolínského parkoviště je naštěstí úsměvná. Ale přesto patří poděkování strážníkům a především všímavému občanovi. V horkých letních měsících je totiž obzvlášť nebezpečné nechat psa samotného v autě. Tato zvířata se nepotí a navíc mají vyšší tělesnou teplotu než lidé, proto jim snáze hrozí přehřátí. A jak pomoci přehřátému pejskovi? Tak na to se podívejte na videu.

Vladimír Havlíček, ilustrační foto