Ples „Mikroregionu Čáslavsko“ se vydařil

Ples „Mikroregionu Čáslavsko“ se vydařil

Čáslav – Společenský ples Dobrovolného svazku obcí „Mikroregion Čáslavsko“ se uskutečnil v sobotu 3. března v čáslavském hotelu Grand. K tanci a poslechu zahrála kapela Starý klády.

Dobrovolný svazek obcí „Mikroregion Čáslavsko“ vznikl v roce 2007 a v současné době sdružuje 23 obcí. Centrem svazku je Čáslav. Jde o východní cíp Středočeského kraje, který na jihu navazuje na kraj Vysočina a na severu na kraj Pardubický. Čáslav je přirozeným centrem kraje, protože již od dob prvních Přemyslovských knížat byla velice důležitým bodem na cestě na Moravu. Hlavním posláním svazku je spolupráce a vzájemná výměna informací mezi obcemi v oblasti cestovního ruchu, zdravotnictví, sociální péče, školství a ochrany životního prostředí.

Svazek obcí „Mikroregionu Čáslavsko“ chce být silným prvkem regionálního rozvoje a drží se hesla „Společně tvoříme budoucnost“. Společenský ples v čáslavském Grandu ukázal, že lidé z Dobrovolného svazku obcí dokáží nejen tvrdě pracovat, ale také se upřímně a spontánně bavit!

Vladimír Havlíček