Požár lokomotivy u Čáslavi

Požár lokomotivy u Čáslavi

Čáslav – Informaci o požáru lokomotivy u obce Filipov přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v neděli 19. listopadu třináct minut před třináctou hodinou. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kutná Hora a Čáslav, jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Potěhy a Vrdy a jednotku Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty z Havlíčkova Brodu.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že jde o požár lokomotivy, která byla spřažena s další a táhla za sebou vagony na přepravu vozidel. Hasiči ihned zahájili zásah pomocí dopravního vedení s rozdělovačem a dvou útočných C proudů. Požár, který zasáhl zadní pracoviště druhé lokomotivy, dostali hasiči za pár minut plně pod kontrolu. Následně byla událost k úplné likvidaci předána drážním hasičům.

Po dobu zásahu byl provoz na železniční trati zcela zastaven, později byl obnoven alespoň na jedné ze dvou traťových kolejí. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Celá událost se obešla bez zranění.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Foto: HZS Středočeského kraje