27. ročník O pohár starosty obce Morašice 2017

27. ročník O pohár starosty obce Morašice 2017

Zdravím všechny příznivce požárního sportu, dne  7.10. 2017 se uskutečnila poslední ligová soutěž v Morašicích, která se konala na zdejším velkém hřišti. Ačkoli nám počasí až tolik nepřálo, pořadatelé dokázali připravit kvalitní podmínky, pro co nejlepší výkony.

Dohromady se soutěže zúčastnilo 36 týmů mužů a 13 týmů žen. Soutěž byla zahájena tradičním nástupem všech týmů a rozhodčích, a poté mohly odstartovat samotné útoky. Nejprve se odběhla oficiální ligová soutěž mužů i žen a po ní přišly na řadu rozstřely.  Kategorii mužů vyhráli muži z Morašic, kteří zaběhli čas 21,25. Tento čas se zároveň stal novým rekordem ligy okresu Chrudim.  Na druhém místě se umístili muži z Choltic s časem 21,91 a na třetím místě skončili muži z Rosic, s časem 22,42. V kategorii žen se na prvním místě umístily ženy ze Štěpánova, s časem 24,83. Na druhém místě se umístily ženy z Rychnova, s časem 24,95 a na třetím místě ženy ze Slatiňan, které zaběhly čas 25,02. Po drobných úpravách na trati mohly odstartovat následné rozstřely o pohár Starosty obce,  jak mužů, tak žen. Prvenství si nakonec vyběhali muži z Otradova, a ženy ze Štěpánova.

A protože tohle už byla úplně poslední soutěž , rozlousklo se i konečné pořadí, které bylo až do poslední chvíle nejasné. Nakonec Lize okresu Chrudim 2017  kralují muži z Morašic, kteří získali dohromady 152 bodů. Stříbro získali muži z Hlinska s 137 body a bronz muži z Choltic s 123 body. Ženskou kategorii ovládly ženy ze Štěpánova, s celkovým počtem bodů 102. Na druhém místě se umístily ženy z Hlinska B, s 81 body a ženy z Rychnova skončily na třetím místě s 80 body.

Díky všem za krásnou sezónu a za rok v Třemošnici! Na viděnou…!

Text: Jitka Bolechová, SDH Morašice

Fotogalerie ZDE